Zeptejte se Candy
Zpět na blog

Jaký je rozdíl mezi lednicí No Frost a mezi lednicí se statickým chlazením?

LEDNICE Candy

Lednice jsou rozděleny do kategorií v závislosti na tom, jak chladí potraviny: lednice No Frost a Total No Frost, lednice se statickým chlazením a statické lednice s ventilátorem nebo lednice Frost Free a Partical.

Lednice No Frost a Total No Frost

Chladnička Total No Frost nevyžaduje odmrazování mrazáku a je schopna omezit tvorbu plísní a eliminovat zápach uvnitř chladničky díky systému, který je tvořen jediným motorem, s jedním výparníkem, který zároveň zajistí i větrání a úpravu vzduchu. Tím blokuje tvorbu námrazy vstřebáváním par, které produkují potraviny.

Studené suché produkty, které by mohly vést ostatní čerstvé potraviny ke kyselosti, jako je např. zelenina, doporučujeme zakrýt folií, a to nejlépe ještě před umístěním do chladničky.

Lednice se statickým chlazením a lednice s ventilátorem.

Statické chlazení je nejběžnější chladicí systém, který se vyznačuje jedním, nebo více motory, s jedním okruhem pro chladničku a druhým pro mrazničku.

Proces ochlazování se uskutečňuje díky plynu, který proudí v okruzích chladničky a mrazničky až do úplného dosažení požadované teploty.

Statické chladničky se statickým větráním využívají stejného principu jako statické chladničky. Přidáním ventilátoru je dosaženo rovnoměrného šíření chladu v chladícím prostoru. Zajistí se tím lepší uchování potravin.

Obě chladničky, jak statické s ventilátorem, tak i statické, však vyžadují pravidelné manuální odmrazování mrazáku. Odmrazovat je doporučeno přibližně jednou až dvakrát za rok.

Chladnička Frost Free nebo Partial No Frost.

Chladící zařízení může být statické nebo statické s ventilátorem, s typem chlazení, který nevysušuje potraviny. Mrazák je samoodmrazovacího typu, takže se vyhneme procesu manuálního odmrazování.

Tímto způsobem lze kombinovat výhody obou systémů.

Je důležité vědět že…

  • v lednicích může dojít k námraze, kterou způsobuje zamrznutí vodní páry pocházející z jídla a vzduchu, který do chladničky proudí pokaždé, když otevřete dvířka chladničky/mrazničky
  • pokud tloušťka námrazy v chladničce a mrazáku překročí cca 2 mm, musí být ihned odstraněna
  • ledničky třídy A+, A++ a A+++ zaručují významnou úsporu Vašich financí
16/04/15